اولین نسخه تکن با انتشار بر روی آرکید در سال ۱۹۹۴ شروع شد و بعد از آن دنباله‌هایی از این سری برای نسخه خانگی و کنسول‌ها منتشر شدند. تکن دارای هفت قسمت دنباله‌دار می‌باشد: «قسمت‌های اول تا سوم برای پلی‌استیشن»، «تکن تگ، چهارم و پنجم برای پلی‌استیشن ۲»، «نسخه ششم و تگ ۲ برای پلی‌استیشن ۳، اکس‌باکس ۳۶۰ و وی یو» و آخرین نسخه تکن ۷ که ابتدا در مارس ۲۰۱۵ برای دستگاه آرکید و سپس قرار است یک نسخه به روز شده از بازی تکن ۷ برای پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و مایکروسافت ویندوز منتشر شود.

خبر ساخت بازی توسط کارگردان سری تکن، «کاتسوهیرو هارادا» در مسابقات مبارزه‌ای EVO ۲۰۱۴ لاس وگاس آشکار شد و به طور رسمی تایید شد این عنوان از موتور گرافیکی آنریل ۴ استفاده می‌کند. بسیاری از سوال‌های بی‌پاسخ همانند اینکه چرا هیهاچی قصد کشتن نوه خود را دارد، چرا او پسرش کازویا را از بالای صخره به پایین پرتاب می‌کند و ژن شیطانی چیست، در این نسخه فاش خواهند شد. نسخه آرکید بازی در تاریخ ۱۸ مارس ۲۰۱۵ منتشر شده است.

این نسخه دارای خصوصیاتی از قبیل بهبود گرافیکی، مراحل و بخش‌های جدید، تغییر اساسی در لباس‌های پیش فرض شخصیت‌های حاضر در بازی و همچنین شخصیت‌های جدید که یکی از آن‌ها آکوما، از مجموعه بازی‌های «استریت فایتر» شرکت کپ‌کام است. این بازی در تاریخ ۲ ژوئن ۲۰۱۷ برای پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و مایکروسافت ویندوز منتشر خواهد شد.

در این مقاله قصد داریم تا نگاهی نزدیک کنیم به زندگی هر یک از شخصیت‌های بازی Tekken 7 و بررسی داشته باشیم در مورد ویژگی‌های مبارزه‌ای هرکدام از آن‌ها.

 • Akuma

آکوما در پی پرداخت بدهی خود به زن هیهاچی میشیما است. اما خبر ندارد که خود را به بزرگترین دشمن هیهاچی تبدیل می‌کند. آکوما برگرفته از سری بازی‌های Street Fighter است که در آن بازی به عنوان باس مخفی و نهایی بازی معرفی شده است.

 • سبک مبارزه آکوما کاراته است که همچنین از فنون ژاپنی در مبارزات خود استفاده می‌کند و گفته می‌شود شمشیرزنی قهار است
 • Alisa Bosconovitch

Alisa Bosconovitch یک ربات است که توسط دکتر بوسکونوویچ ساخته شده است و این دکتر او را دختر خود می‌داند. او برای اولین بار در نسخه تکن ۶ ظاهر شده‌ است. او اندیشه ایجاد شده توسط دکتر بوسکونوویچ است که می‌تواند با وسایلی همچون جت که مانند بال در پشتش قرار دارد، هنگام مبارزه کمی پرواز کند و همچنین می‌تواند از اره‌هایی که در دست‌های خود جاسازی شده، با حریفان به مبارزه بپردازد. آلیسا دارای موهایی صورتی – بنفش و چشمانی سبز است

او در نسخه‌های تکن ۶ در سال ۲۰۰۸، تکن تگ تورنومنت ۲ در سال ۲۰۱۲ و تکن رولوشن در سال ۲۰۱۳ حضور داشته است. Alisa Bosconovitch بر خلاف بسیاری از ربات‌ها احساس دارد و سعی دارد خود را انسان معرفی کند. سبک مبارزه‌ای او تلفیقی از رقص و هنرهای رزمی است.

 •  Asuka Kazama 

روزی آسوکا به دوجو (باشگاه هنرهای رزمی) پدر می‌رود و متوجه می‌شود که دوجو توسط شخصی ناشناس آسیب دیده و همان فرد پدرش را راهی بیمارستان کرده است. پلیسی به آسوکا می‌گوید که این فرد ناشناس در تورنومنت تکن ۵ حضور دارد. پس آسوکا برای گرفتن انتقام پدرش در تکن ۵ شرکت کرد.

Feng Wei شخصی است که پدر آسوکا را زخمی کرده و به بیمارستان برده است و آسوکا با او وارد مبارزه‌ای سخت می‌شود. آسوکا نیز برای این که وارد تکن ۶ بشود، تصمیم گرفت جین کازاما را شکست بدهد و جلوی فسادهای میشیما زایباتسو را بگیرد.

سبک جنگیدن آسوکا، سبک هنرهای رزمی سنتی کازاما همراه با ترکیبی از آیکیدو و جودو است که شبیه سبک جنگیدن جون کازاما است.

 • Eliza

الیزا در ابتدا قرار بود یک خواب کوتاه داشته باشد ولی به مدت ۶۰۰ سال به خواب فرو رفت. از آن‌جایی که او یک خون‌آشام است، پس از بیدار شدنش می‌فهمد که قدرت‌اش تحلیل رفته است. از این‌رو برای بازگرداندن قدرت خود جان چند نفر را می‌گیرد ولی خوردن خون آن‌ها کافی نیست.

چیزی که الیزا نیاز دارد خوردن خون شخصی است که از نیروی معنوی بالایی برخوردار باشد. اما نکته اینجا است که آیا همچین شخصی وجود دارد؟ الیزا برای دانستن این جواب به پایگاه قدیمی جن‌گیرها می‌رود شاید در آن‌جا راهی برای بازگرداندن قدرت وی وجود داشته باشد.

 •  Steve Fox

او در یک آزمایشگاه تولید شده و مادر او Nina Williams می‌باشد.
نینا پس از ترور ناموفق، Kazuya Mishima و Heihachi Mishima از او در تحقیقات آزمایشگاهی از بدن خود استفاده می‌كنند و به مدتی طولانی بدنش را منجمد می‌كنند.

 • Bob

اگر Tekken 6 را بازی کرده باشید، بدون تردید با شخصیت باب آشنایی دارید. نام کامل او «رابرت ریچاردز» (Robert Richards) بوده و اصالتی آمریکایی دارد. سبک مبارزه‌اش کاراته آزاد است و سرعت عمل بالا و مهارت رزمی منحصر به‌ فردش سبب شده به یکی از بهترین مبارزان سری بازی‌های Tekken تبدیل شود.

همه فکر می‌کنند او به خاطر داشتن وزن زیاد مبارز خوبی نمی‌شود اما باب با عملکرد سریع و آموزش هنرهای رزمی وارد تورنمنت‌های تکن می‌شود و به شدت از کاهش وزن متنفر است.

 • Bryan Fury

او یک کاراگاه پلیس بین‌الملل است که در یک تعقیب و گریز که توسط افراد مسلح در تیراندازی واقع در هنگ‌کنگ کشته می‌شود. جسد او برای آزمایش و تحقیقات علمی در اختیار دکتر آبل قرار گرفت.

برایان توسط دکتر آبل تبدیل به یک سرباز سایبورگ شده و به زندگی بازمی‌گردد. او طی آزمایش‌ها به معنای واقعی مشت آهنی تبدیل می‌گردد. همچنین در بافت استخوان‌هایش فولاد تزریق می‌کنند.

دکتر آبل از برایان برای دزدیدن داده‌های مغزی دکتر بوسکونویچ استفاده می‌کند؛ و از همین مأموریت‌ها جنگ بین برایان و دوست دکتر بوسکونویچ، «یوشیمیتسو» درگرفت.

 • Claudio Serafino

The Archers of Sirius گروهی جن‌گیر از دوران باستان هستند که همواره از آن دوران تا کنون مشغول دفع عوامل ماوراء طبیعه از دنیا می‌باشند.
این فرقه‌ی مرموز کاملا مخفیانه به فعالیت پرداخته و وجود این سازمان برای عموم مردم ناشناخته است. با اینکه هنوز مشخص نیست که چگونه وجود این فرقه افشا شده، Mishima Zaibatsu اولین سازمانی بود که برای همکاری با The Archers of Sirius وارد مذاکره شد ولی آن‌ها این درخواست را رد کردند.

Mishima Zaibatsu بر خواسته‌ی خود استوار بود و علی رغم رد شدن درخواستشان همچنان برای همکاری اصرار داشتند. سر انجام کلادیو مصمم می‌شود تا حقیقت پشت تقاضای Mishima Zaibatsu را کشف کند. بدین ترتیب کلادیو تحقیق و بررسی درباره‌ی آن‌ها را شروع می‌کند.

 • Paul Phoenix

پائول یک مربی جودو و یكی از دوستان خانوادگی مارشال است. او جودو و كاراته را با هم مخلوط كرده و یك سبك جدیدی را ارائه نمود. او در این سبک من درآرودی‌اش بسیار پیشرفت می‌كند و شهرت فراوانی بدست می‌آورد. او كه دیگر در كشورش؛ آمریكا حریفی نداشت به سفر به كشورهای مختلف می‌پردازد تا بتواند حریفی قدر پیدا كند و با او به مبارزه بپردازد.

او در همین مسافرت‌ها بود كه نام كازویا را شنید و او برای مسابقه دادن با او رهسپار ژاپن شد و در آنجا خبردار شد كه اگر می‌خواهد با كازویا روبرو بشود باید در مسابقات تیكن شركت كند و او هم بسیار از این موضوع خوشحال شد چون علاوه بر كازویا با حریفان دیگری هم رو برو می‌شد و او با امید مبارزه با كازویا و سایرین وارد این مسابقات شد.

 •  Jin Kazama

او پس از آموزش توسط پدربزرگش هیهاچی میشیما، برای انتقام از قاتل مادرش یعنی اوگر، وارد تکن شد. با این حال، جین دارای یک ژن شیطانی بود که از پدرش کازویا میشیما به ارث برده بود.

در پایان تکن ۳ و شکست اوگر توسط جین کازاما، هیهاچی میشیما به نوه‌اش جین تیر زده و ژن شیطانی جین برای اولین بار فعال می‌شود و قصد کشتن هیهاچی را داشت ولی هیهاچی او را با چند ضربه از پای درآورد. در تکن ۵، یک شخصیت جدید به نام Devil Jin (جین شیطان) ایجاد کرد.

دویل جین همان جین کازاما است با این تفاوت که دویل جین، دو بال و دو شاخ درآورده است و بدنش طوری دیگر شده و فن‌های جدید به کار می‌برد و چشمانش قرمز شده است.

 • Jack-7

Jack-7 برای مقابله با گیگاس ساخته شده است. از آن جایی که شرکت‌های زایباتسو و G با هم مشکل دارند و دشمنانی بزرگ برای هم هستند، هر دوی این شرکت‌ها در تلاش هستند تا با ساختن سلاح‌های انسان‌نما از خودشان دفاع کنند.

Jack-7 قابلیت این را دارد تا با دستان و پاهایش شلیک کند و پرواز کند و بر سر حریف فرود بیاید. جک ظاهری شبیه به مردم روس دارد و ضرباتی مهلک دارد که با هر یک از آن‌ها می‌تواند حریف را فلج کند.

 • Josie Rizal

جوسی ریزال به واسطه‌ی شغل‌های خود قصد دارد پشتیبان خانواده‌ی خود باشد. وی قسمتی از زندگی‌اش را در نقش یک مدل سپری می‌کند و در زمان‌های دیگر، یک مبارز حرفه‌ای در سبک کیک بوکسینگ است

Jack-7 قابلیت این را دارد تا با دستان و پاهایش شلیک کند و پرواز کند و بر سر حریف فرود بیاید. جک ظاهری شبیه به مردم روس دارد و ضرباتی مهلک دارد که با هر یک از آن‌ها می‌تواند حریف را فلج کند.

 • Josie Rizal

جوسی ریزال به واسطه‌ی شغل‌های خود قصد دارد پشتیبان خانواده‌ی خود باشد. وی قسمتی از زندگی‌اش را در نقش یک مدل سپری می‌کند و در زمان‌های دیگر، یک مبارز حرفه‌ای در سبک کیک بوکسینگ است

 • Kazumi Mishima

کازومی میشیما، همسر هیهاچی میشیما، به خوبی در سبک هاچیجیو (یکی از سبک‌های کاراته) تخصص دارد. وی از طرفی دوست دوران کودکی هیهاچی به حساب می‌آید تا اینکه این دو دوست عاشق یکدیگر شدند. در ادامه صاحب یک فرزند پسر شدند و چند سال بعد هیهاچی رهبر یک سازمان بسیار بزرگ به نام میشیما زایباتسو شد که این سازمان با هدف تسخیر دنیا برپا شده بود.

کازومی عاشق بی‌قید و شرط هیهاچی است و در همان حال یک احساس خطر نسبت به هیهاچی داشت. با این حال هیهاچی دنیا را وارد یک جنگ کرد و کازومی به روش خود سعی کرد او را متوقف کند.

 • Lucky Chloe

لاکی کلوی یک هوادار موسیقی پاپ و چهره‌ای مشهور برای برند شرکت G است. زمانی که یک شخص ناشناس وارد شرکت G شد و نگهبان‌ها را یکی پس از دیگری از بین می‌برد، لاکی بدون ترس سر راه آن شخص آمد و راهش را بست.

حال او مرد ناشناس را به چالش کشید و درخواست مبارزه کرد. در صورت پیروزی لاکی وی می‌بایست به عنوان یک رقصنده پشتیبان برای لاکی کار کند!

 • Master Raven

یک مامور اداره اطلاعات سازمان ملل که یک ماموریت مخفی رده بالا به وی سپرده شده است. مستر ریون باید به تورنومنت King of Iron Fist نفوذ کرده و هدف خود را پیدا کند. وی در محیطی یخ زده باید با حریف خود مبارزه کند.

او در دفاع شخصی بسیار ماهر است و سعی دارد تا بدون هیچ سر و صدایی به تورنومنت نفوذ کند و رقیبانش را از سر راه بردارد.

 • Gigas

یکی از ربات‌های آدم کش شرکت G که به دو دلیل وارد تورنومنت Iron Fist شده است. اولین دلیل به رخ کشیدن نسل جدید سلاح بیوشیمی که روی گیگاس تعبیه شده است که نمونه قوی‌تری از یک سلاح مشابه شرکت G است و دومین دلیل، جلب توجه هیهاچی میشیما است.

 • Panda 

اولین حضور پاندا در تیکن ۳ بود. پاندا علاقه‌ی زیادی به لینگ شائو دارد بنابراین محافظت از او را می‌پذیرد. لینگ شائو چون به فنون رزمی و مسابقات تورنومنت علاقه زیادی داشت در تورنومنت تیکن ۳ برای اولین بار شرکت کرد و پاندا هم به بهانه محافظت از لینگ وارد مسابقات تیکن ۳ شد.

پاندا در تیکن ۳ خرسی با نام کوما را پیدا کرد که کوما عاشق پاندا شده بود ولی کوما هر دفعه که برای پاندا گل می‌آورد پاندا به هیچ عنوان به کوما اهمیت نمیداد.

پاندا همچنین علاقه زیادی به همکلاسی لینگ شائو یعنی میهارو دارد. قبل از اینکه پاندا وارد تورنومنت شود یواشکی به پیش هیهاچی میرفت تا فنون رزمی را یادبگیرد و وارد مسابقات شود. پاندا در تورنومنت تیکن ۳ بسیار زیاد از لینگ شائو محافظت می‌کرد و به همین دلیل هم هیهاچی به او مدال بادیگاردی داد.

در پایان مسابقات تیکن ۳ وقتی که پاندا با لینگ شائو به سمت خانه از محل آزمون برای دانشگاه حرکت می‌کردند. کوما گلی را برای پاندا آورد و درخواست خواستگاری کرد ولی پاندا به هیچ عنوان به کوما اهمیت نداد. کوما و پاندا در تیکن ۷ در یک تیم قرار دارند.

 • Kuma

اولین حضور کوما در تیکن ۱ بود. او در تیکن ۲ به پیش هیهاچی رفت و فنون رزمی را از او یاد گرفت و در تورنومنت تیکن ۲ ثبت نام کرد. او در ابتداي تورنومنت دوم وارد مسابقه می‌شود تا پائول را شكست بدهد، به هر حال او از پائول شكست می‌خورد. او برای تقويت قدرتش و افزايش فنون رزمی پيش Wang Jinrei می‌رود.

وانگ تصميم می‌گيرد كه او را مثل يک خرس اصيل تربيت كند و تمام فنون را به او آموزش دهد تا در سومين تورنمنت پيروز بشود. او در تورنومنت تیکن ۳ هم شرکت کرد و باز هم از پائول شکست خورد.

کوما با هیهاچی به کوه‌های Hokkaid سفر کرد تا از نظر استقامت و از نظر فیزیکی روح و روانش را آرام و مقاوم سازد و در تورنومنت تیکن ۴ هم شرکت کرد و وقتی دید نوبت مسابقه کازویا و پائول است مسابقه رو بهم زد و گفت پائول باید با من مسابقه دهد که کوما بر پائول این دفعه پیروز شد.

 • King

در سری بازی‌های تکن شاهد حضور دو کینگ بوده‌ایم همیشه ماسک جگوار بر صورت داشتند. کینگ یک کشیش کاتولیک و کشتی‌کج کار مکزیکی بود که برای حمایت از یتیم‌خانه خود، به مبارزه می‌پردازد. آرمور کینگ دوست و رقیب کینگ می‌باشد. بعد از دومین مسابقه اولین کینگ توسط «اوگر» مورد حمله قرار گرفته و کشته می‌شود.

کینگ یکی از کاراکترهای قوی و پای ثابت سری بازی‌های تکن است که شیوه مبارزه‌اش دفاع شخصی و کشتی‌کج است. کینگ ۲ بعد از کشته شدن دوستش به دست اوگر، جایگزین کینگ ۱ در مسابقات تکن می‌شود.

 • Kazuya Mishima

او پسر هیهاچی میشیما و پدر جین کازاما و همسر جون کازاما می‌باشد. اولین حضور او در تکن ۱ بود که به عنوان شخصیت منفی اصلی داستان به شمار می‌رفت و سپس در تمامی نسخه‌های تکن به جز تکن ۳ حضور داشت. پس از مبارزه‌ای که بین پدر و مادر کازویا در می‌گیرد، مادرش فرار می‌کند و در منطقه‌ای دور افتاده می‌رود و کازویا را به دنیا می‌آورد.

هیهاچی که از وجود فرزندش با خبر می‌شود در پی آن است تا ژن شیطانی را برای همیشه نابود کند تا دست اوگر به پسرش نرسد و او تصمیم می‌گیرد کازویا را بکشد و این شروع نبردی بزرگ بین پدر و پسر است. سبک مبارزه کازویا سبک کاراته پیشرفته میشیما است که از خاندانش به او رسیده است.

 • Sergei Dragunov

سرگی دراگانوف؛ سرداری روسی است که برای دستگیری جین کازاما برای آزمایشی خطرناک به این تورنومنت آمده است. وی از تکن ۵ حضور داشته است. تجهیزات جدیدی به ارتش روسیه تحویل داده می‌شود که از ژن شیطانی یک موجود دیگر بسازد.

در این راه سرگی دراگانوف به تورنومنت مشت آهنی می ‌رود و با راون مبارزه می‌کند و او را شکست می‌دهد. سرانجام او جین کازاما را به شکل دویل جین دستگیر می‌کند.

سبک مبارزه او سامبو  است. سامبو یک رشته نسبتا جدید رزمی محسوب می‌شود که در دههٔ ۱۹۲۰ در ارتش سرخ شوروی به منظور تقویت توانایی مبارزه تن‌به‌تن سربازان، پایه‌گذاری شد. این رشته بر فنون گلاویزی و پرتابی تاکید دارد و تلفیقی از مؤثرترین تکنیک‌های چندین رشته دیگر از جمله جودو ژاپنی، کشتی آزاد و فرنگی و سبک‌های محلی کشتی آسیای میانه و قفقاز است.

 • Shaheen

شاهین جدیدترین شخصیت بازی تکن محسوب می‌شود. او شخصیتی از سرزمین عربستان سعودی است که لباسی مخصوص اعراب به تن دارد و گفته می‌شود مهارتش در مبارزه نزدیک است و ضربات مشت او بسیار مهلک هستند.

شاهین دارای ضربات پای همچون ادی گوردو و هائورانگ دارد که او را به مبارزی سرسخت برای حریفان تبدیل خواهد کرد.

 • Marshall Law

شخصیت او برگرفته از بروس لی است و بسیاری از حرکات، فنون رزمی و حتی صدای او در هنگام اجرای برخی از فنون رزمی بسیار به بروس لی شباهت دارد. او پدر فورست لا دیگر شخصیت تکن است که همانند مارشال لا شباهت بسیار زیاد از لحاظ ظاهر و تکنیک مبارزه به بروس لی دارد و تنها در چندین قسمت از مجموعه تکن به جای او ایفای نقش می‌کند.

Marshall Law در اولین قسمت از سری تکن معرفی شد و بعد از آن در تمام قسمت‌ها بجز تکن ۳ و تگ تورنومنت حضور داشته‌است. سبک مبارزه مارشال لا، جیت کان دو (Jeet Kune Do) است. سبکی که توسط بروس لی بنا شده است. در این سبک نبرد تن به تن و نزدیک مدنظر است و استفاده از سلاح‌های سردی همچون نانچیکو.

 • Feng Wei

فنگ وی ابتدا در تکن ۴ حضور داشت. او تمریناتش را مداوم انجام می‌داد تا بزرگترین مبارز جهان شود. استاد او شینکن بود که به مشت آهنین معروف بود. فنگ وی برای رسیدن به هدفش قوانین را زیر پا گذاشت و وقتی استادش جلوی او را گرفت او را هم کشت. بعدها فنگ فهمید برای رسیدن به هدفش باید کتیبه‌ی شینکن را که به دست هیهاچی دزدیده شده بود را پیدا کند و برای این کار وارد تورنمنت تکن شد.

سبک مبارزه او کمپوی چینی است که از استادان ماهری یاد گرفته است و حال به مبارزی بی‌رقیب تبدیل شده است که تنها به دنبال هیهاچی میشیما می‌گردد تا قدذت جاودان را از دست او بگیرد.

 • Eddy Gordo

ادی گوردو (Eddy Gordo) پسری مبارز در سبک هنرهای رزمی برزیلی، کاپوئرا است که اولین حضور او در تکن ۳ بود. او به دنبال قاتل پدر و مادر خود است و برای پیدا کردن آن، با دشمنان بسیاری مبارزه می‌کند. شخصیت‌های «کازویا میشیما» و «آنا ویلیامز» حریفان اصلی ادی گوردو هستند که درگیری زیادی با آن‌ها دارد.

Eddy Gordo در نسخه‌های ۴ و ۵ بازی تکن به دنبال قاتل پدر و مادرش رفته است و در این عناوین حضور ندارد و به جای او «کریستی مانترو» جایگزین شده بود.

او در طی یك آشوب می‌بیند كه یك پیرمرد با زندانیان درگیر شده و با آنان به سبك کاپوئرا (Capoeira) مبارزه می‌كند و تمامی آن‌ها را شكست می‌دهد او كه پیرمرد را دید اینگونه مبارزه می‌كند به سمت او جلب شد و آن پیرمرد به او این ورزش را یاد داد. طی ۸ سال تمرین كردن ادی اكنون به سلاحی مهلك بدل شده بود!

 • Devil Jin

Devil Jin همان جین کازاما است که به دست پدربزرگش یعنی هیهاچی میشیما کشته می‌شود اما از آن جایی که جین کازاما دارای ژن شیطانی است نمی‌میرد و تبدیل به موجودی بنام دویل جین می‌شود که دارای بال است و چشمانی سرخ دارد که با آن‌ها هرچیزی را نابود می‌کند.

سبک مبارزه او سبک مبارزه‌ای خاندان میشیما است و از وقتی که به شیطان تبدیل شدهاست قدرت‌های جدیدی بدست آورده است. دویل جین در تکن ۵ ظاهر شد و اما قبل آن با نام جین کازاما در تکن ۳ به عنوان یکی از باس‌ فایت‌های بازی محسوب می‌شد.

 • Lars Alexanderson

اولین حضور لارس در تیکن ۶ بود. او برادر ناتنی کازویا میشیما است و پدرش هیهاچی میشیما است. او از پدرش و کازویا متنفر است و دشمن میشیما زابوتسا هست. در تیکن ۶ او خود را پسر هیهاچی نمیدانست و خود را پسر نا مشروع هیهاچی میشیما نامید.

در تیکن ۵ وقتی که جین کازاما رهبر میشیما زابوتسا شد از عمویش لارس درخواست کمک کرد تا یاری‌اش کند ولی لارس چون از میشیما زابوتسا نفرت داشت کمکش نکرد ولی چون قصد شوم و شرارتی نداشت لارس درخواست جین را قبول کرد و در تیکن ۶ شرکت کرد.

سبک مبارزه لارس شورنجی کمپو است. سبکی که از معبد شائولین مشتق شده است و بیشتر به جودو و کاراته مربوط می‌شود که در این سبک حرکات رزمی بطور ساده‌تری بر حریف وارد می‌شود.

 • Lee Chaolan

او پسر خوانده‌ی هیهاچی و برادر ناتنی كازویا می باشد. پدر مادر لی هنگامی كه او بچه بود او را رها كرده بودند و او در خیابان‌ها زندگی می‌كرد. هیهاچی که با پسرش کازویا مشکل داشت می‌خواست فرزندی داشته باشد تا گفته‌های او را عملی کند. به همین دلیل لی چاوالان را به عنوان فرزند خود قبول کرد و همچنین حریفی برای تمرین‌های کازویا.

لی توسط مارشال لا آموزش دیده است و او یکی از مبارزان ماهر در سبک Jeet Kune Do شده است. او پس از شکست از کازویا به باهاما رفته و زندگی آرامی را از سر می‌گیرد ولی تقدیر این دو را باز به هم می‌رساند!

 • Ling Xiaoyu

او برای اولین بار در نسخه تکن ۳ در سال ۱۹۹۷ معرفی شد و در تمام نسخه‌های بعدی تکن حضور دارد. شائویو در چین متولد و بزرگ شده‌است. او دانش‌آموز دبیرستان پلی‌تکنیک شرکت میشیما زایباتسو است. او در این دبیرستان، با افرادی همچون جین کازاما هم شاگردی بوده‌است. در تکن ۴، شائویو عاشق جین شد و آرزو داشت به او ملحق شود و در کنار او باشد، اما این علاقه او کاملا یک طرفه بود.

شائویو در میان سریع‌ترین شخصیت‌های تکن جای دارد و سبک مبارزه‌اش، هاک شو (باگوآژانگ) و هیکاکن است که شبیه مبارزه برخی از بستگانش است و در زندگی واقعی، تسلط بر سبک مبارزه خود را یاد گرفت و انعطاف‌پذیری (مثل هنر ققنوس، چنگال ققنوس، بال‌زدن، چیدمان جلو/عقب) داشت.

 • Lili

لیلی تنها دختر یک خانواده پولدار (صاحب یک شرکت نفتی) در موناکو فرانسه بود. لیلی در ۱۲ سالگی توسط قاچاقچیان کودک ربوده شد اما با توانایی‌هایی که داشت توانست از دست آن‌ها فرار کند و از آن جا بود که به قدرت درونش پی برد و شروع به مبارزات خیابانی کرد.

لیلی برای اینکه پدرش متوجه نشود با هواپیمای جت خصوصی خودش به جاهای مختلف سفر و در مسابقات رزمی خیابانی شرکت می‌کرد. لیلی در تیكن ۵ فهمید که اسپانسر مسابقه کمپانی میشیما است یعنی همان شرکتی که درد سرها زیادی برای پدرش درست کرده بود. همین باعث شد تا لیلی وارد تورنومنت تکن شود تا انتقام پدر را بگیرد.

 • Leo

لئو در یک خانواده بسیار با استعداد به دنیا آمد. پدر لئو علاقه‌مند به کشف غارهای معروف جهان بود و مادر لئو در شغل اجرایی شرکت G بود. پدر لئو در زمانی که لئو کودکی بیش نبود، ناپدید شد. لئو هم با تربیت مناسب پدر و مادرش، مثل پدرش علاقه‌مند به کشف غارهای معروف جهان بود. مادر لئو توسط یک ضارب ناشناس کشته شد و لئو تصمیم گرفت تا انتقام مادرش را بگیرد.

لئو پس از تحقیقات فراوان فهمید قتل مادرش کازویا است و او هم برای انتقام وارد تورنومنت تکن شد. لئو کلیسن با سبک باجیکوان مبارزه می‌کند. باجیکوان یک هنر رزمی چینی است که دارای ویژگی‌های انفجاری، قدرت برد کوتاه و حمله‌هایی با آرنج است. این سبک با تمرکز مستقیم، منجر به حمله‌های قدرتمند و سریع است.

 • Miguel Caballero Rojo 

میگوئل فردی سرکش است و در طبیعت بی‌پروا است و این دو ضعف و قدرت او هستند. میگوئل اسپانیایی است و علاقهٔ شدیدی به مبارزه دارد. او در یک خانوادهٔ محافظ کار به دنیا آمد و طبیعت وحشی و متلاطمش از گوسفند سیاه و سفید ساخته شده‌ است.

میگوئل در کل آدمی منفی نیست ولی عشق را دوست دارد، به خصوص خواهرش را گنجینهٔ بزرگ خود می‌داند. میگوئل بسیار افراطی است و خواهرش فقط به خاطر خوش بختی میگوئل، برای او تصمیم می‌گیرد.

نامکو اعلام کرده‌است که میگوئل کابالرو روجو، هیچ سبک رزمی ندارد و در مبارزه نظم و انضباط ندارد. میگل یک ضربه KO (ضربه فنی) دارد که اگر مانعی سر راه این ضربه نباشد و میگوئل بتواند این ضربه را بزند، ۷۵٪ خون حریف را از بین می‌برد.

 • Nina Williams 

نینا در خانواده‌ای ایرلندی به دنیا آمد که پدرش قاتلی ماهر و مادرش رزمی‌کار معروف بود. نینا خواهری بنام آنا دارد. نینا به آموزش مهارت‌های رزمی می‌پردازد تا هیهاچی میشیما را بکشد اما خواهرش در این راه مانع او می‌شود و او دستگیر می‌شود و به آزمایش شرکت هیهاچی برده می‌شود. هیهاچی میشمیا، نینا را منجمد می‌کند و با روش‌های آزمایشی از او فرزندی بنام استیو فاکس بدنیا می‌آورد. نینا مبارزی قهار در سبک آیکیدو است.

شهرت نینا در استفاده متبحرانه از ضربه‌های نفوذپذیر و انعطاف‌پذیر آن می‌باشد که شخصیت نینا را برای همه گروه از بازیکنان هیجان‌انگیز و دلپذیر می‌سازد. نینا از همان ابتدا به دلیل سرعت بالا، ضربات کشنده و گرفتن‌های زنجیروار طرفداران زیادی را به خود جذب کرد.

قدرت او با بیشتر شخصیت‌های بازی برابری می‌کند، او قادر به جاخالی دادن و گرفتن بدل ضربات حریف نیز است. ضربات دنباله‌دار او نیز بسیار حرفه‌ای، قوی و کشنده هستند. اگرچه اجرای گرفتن‌های زنجیروار او کمی دشوار است و به دقت بالایی نیاز دارد.

 • Hwoarang

هائورانگ پسری ولگرد است اما ماهرترین فرد تکواندوکاری است که در خیابان شرط‌بندی می‌کند و ابتدا خود را ضعیف نشان می‌دهد و بعد این که حریف گول خورده و شرط را قبول مبی‌کند، حریف را در هم می‌پیچد. اما جین کازاما حریفی سرسخت برای هائورانگ است و او را سخت شکست می‌دهد.

هائورانگ نزد استادی بنام «بیک دو سان» می‌رود تا مهارت‌های بسیاری را به آموزش دهد و پس از چندین باز شکست سرانجام در تکن ۵ هائورانگ و استادش تمرینات سنگین را از سر می‌گیرند تا در تورنومنت ششم جین را با هم از بین ببرند.

 • Heihachi Mishima

شاید بتوان گفت عامل تمامی نابسامانی‌ها و رویدادهای سری بازی‌های تکن، هیهاچی میشیما است. او پسر جین پاچی میشیما است. هیهاچی برای این که ژن شیطانی پسرش کازویا را نابود کند با او وارد مبارزه می‌شود، اما غافل از این که کازویا با شیطان معامله کرده است و شیطان به او نیرویی فرا انسانی داده است.

 

کازویا پدر را شکست می‌دهد و مالک شرکت زایباتسو می‌شود و بدتر از پدر به شرارت می‌پردازد.

 • Yoshimitsu

یوشیمیتسو به خاطر ظاهر خاص و مبارزه‌ی جالبش با شمشیر و ترفندهایش از محبوب‌ترین شخصیت‌های بازی تکن است. یوشیمیتسو، رهبر قبیله مانجی است که آن قبیله، از ثروتمندان سرقت می‌کنند و آن‌ها را به فقیران می‌دهند.

یوشیمیتسو در تکن وارد تورنومنت می‌شود تا با سرقت از «گانریو» پول‌ها را بین فقیران تقسیم کند.

دکتر بوسکونوویچ زمانی یوشیمیتسو را از دست دشمنانش نجات داده بود و حال که کازویا دکتر بوسکونوویچ را ربوده است، یوشیمیتسو تصمیم گرفته است تا به تکن ۲ بازگردد و با کازویا مبارزه کند. مبارزه یوشیمیتسو و کازویا از وقتی بیشتر می‌شود که کازویا کنترل شرکت زایباتسو را در اختیار می‌گیرد و یوشیمتسو احساس خطر می‌کند.

بازی تکن پس از غیبتی غیرقابل انتظار دوباره برگشته است تا خود را باز مطرح کند. این بازی مبارزه‌ای در ۱۲ خرداد ۱۳۹۶ منتشر و برای پلتف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *