بسکتبال یکی از پرطرفدار ترین و پر انرژی ترین بازی های جهان است که طرفداران و هواداران بسیار زیادی دارد. شرکت 2k توانسته بازیی طراحی کند که هواداران ورزش و بسکتبال بتوانند در خانه نیز به صورت مجازی بسکتبال بازی کنند و از ان لذت ببرند. جدید ترین نسخه ی این بازی NBA2K21 هستش که به تازگی منتشر شده توانسته نظر بسیاری از منتقدان خود را نسبت به نسخه ی قبلیش جلب کند. در ادامه با ویجیمون همراه باشید.

بازی NBA 2K21

 

در این روز های کرونایی که افراد نمی توانند بیرون از خانه هایشان بروند و ورزش مورد علاقه شان را انجام دهند میتوانند با این بازی خود را سرگرم کنند و از خطر ویروس کرونا در امان بمانند. سوالی که این وسط پیش می اید این است که ایا واقعا این بازی میتواند حس و حال واقعا فوق العاده ای را به مخاطب دهد یا خیر؟ در پاسخ به این سوال میتوان گفت که این بازی بی شک یکی از جذاب ترین بازی های پلی استیشن است و حس بسیار خوبی به مخاطب خود می دهد، البته نمیشه از ان توقع داشت که همان حس بازیه واقعی را به انسان دهد ولی باز هم توانسته با اینکه یک بازی پلی استیشن است مخاطب را درگیر خود کند.

nba 2k21

 

بازی NBA 2K21 یک بخش داستانی نیز دارد که شما میتوانیداز ان استفاده کنید و لذت ببرید. در این بخش شما یک بازیکن بسکتبال هستید و از صفر شروع میکنید و به تیم های پایه میروید و از انجا مهرات خود را به نمایش میگذارید هرچقدر که بهتر در بازی ها خود را نشان دهید سطح شما بالاتر میرود میتوانید با تیم های سطح بالاتری قرار داد ببنید. در این بخش حس خوبی به بازیکن داده میشود به دلیل اینکه حس ممیکند یک بازیکن حرفه ای است که دارد از صفر شروع می کند و حرفه ای می شود.

 

هم اکنون میرویم به سراغ گیم پلی این بازی که یکی از مهم ترین بخش های این بازی است. NBA 2K21 توانسته در این بخش بسیار خوب عمل کند و حرکات بازیکنان را به خوبی نشان دهد و به جزئیات بسیار توجه داشته است به گونه ای که هنگامی که اول بازی هیچ کدام از بازیکنان عرق نکرده اند و خستگیی ندارند را با اخر بازی مقایسه میکنید متوجه میشوید بازیکنان در اخر بازی نسبت به حجمی که بازی کرده اند عرق کرده اند و خسته شده اند. در کنار این ها تماشاچیان نیز حس واقعیی به انسان میدهند،  در میان تماشاچیان میتوانید بسیاری از حرکت طبیعی را مشاهده کهنید مانند:نوشیدن وخوردن ابمیوه و ساندویچ و تنقلات دیگر و…. همچنین در کناره ی زمین مربی های به فریاد زدن و مشورت با بازیکنان خود میپردازند و بازی را بسیار واقعی نشان میدهند.

 

شما میتوانید این بازی را تک نفره و با هوش مصنوعی انجام بدین و یا دونفره و یا با افراد بیشتری (حداکثر 4 نفر) انجام بدید و از بازی با ان لذت ببرید. همانطور که گفتم شما در بخش تکنفره میتوانید با هوش مصنوعی بازی کنید و این به این معناست که میتوانید درجه ی سختی بازی را خودتان کنترل کنید و اگر بازیکن زیاد حرفه ای نیستید ان را روی حالت اسان قرار دهید و کم کم با تمرین کردن در بخش تمرینات مهارت لازم را برای بازی کردن در بخش سخت و خیلی سخت را به دست اورید.

 

nba 2k21

از لحاظ گرافیکی هم اگر بخواهیم این بازی را با نسخه ی قبلی ان مقایسه کنیم تقریبا در یه حد هستند و تنها در NBA 2K21 چهره ی بازیکنان کمی بهتری از نسخه ی قبلی ان طراحی شده است. همچنین توانسته زمین و تماشاچیان را خیلی بهتر از سری قبل خود طراحی کند و این مورد یکی از نقاط قوت بسیار خوب این بازی است.

اگر شما فردی هستید که به ورزش به خصوص بسکتبال علاقه مند هستید تجربه کردن این بازی را از دست ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *