بازی assasins creed valhalla به تازگی به دنیای گیم وارد شده و طرفداران بسیاری برای خود پیدا کرده است. در این مقاله میخواهیم به جزئیات بیشتری درباره ی این بازی پر از مخفی کاری هیجان بپردازیم پس با ویجیمون همراه باشید.

 داستان بازی اساسین کرید والهالا

وایکینگ های اقوامی خشن و ترسناک هستند که در شمال اروپا در قرن 8 تا 11 میلادی زندگی میکردند این افراد جنگاوری بسیار زیادی داشتند و در میان قومیت های خود جنگ های قومیتی راه می انداختند. اساسینز کرید توانسته داستان بسیار جالبی درباره ی یکی از این جنگ ها درست کند که برای مخاطب بسیار جذاب باشد. داستان بازی به این گونه است که شخصیت اصلی این بازی یک وایکینگ شده و به جنگ با اروپاییان میشتابد و در پی این جنگ اتفاقاتی برایش پیش می اید که باید با مخفی کاری از ان ها گذر کند.

نام شخصیت اصلی این بازی ایور نام دارد، در این داستان در اصل وایکینگ ها قصد ترک خانه ی خود را گرفته بودند و میخواستند که مهاجرت کنند دلیل این کار در متن های تاریخ به طور دقیق مشخص نیست چرا که مشکلات بسیاری برای این قوم پیش امده بود مانند جنگ های داخلی قحطی کمبود اذوقه و…. پس می توان گفت که اصلی ترین دلیل ترک وایکینگ های از خانه ی خود کمبود مواد غذایی وجود نداشتن مکانی ارام برای زندگی بود.

شاید الان برایتان سوال پیش بیاید که چرا داستان وایکینگ های برای این قسمت از اساسینز کرید انتخاب شده است. در جواب به این سوال میتوان گفت که داستان بازی در قرن های وسطی شکل میگیرد که عموما در تاریخ از ان به عنوان دوران تاریکی یا Dark age یاد میشود. از این دوران اطلاعات معتبر و زیادی پیدا نشده است ولی میتوان گفت که در ان دوران اتفاقات بسیار مهم و عجیبی رخ داده است و دلیل لینکه این بخش رو برای این داستان اساسینز کرید انتخاب کرده اند برطرف کردن ابهامات همین دوره است.

گرافیک بازی Assassin’s Creed Valhalla

حال میرسیم به بخش گرافیک و کیفیت بازی اساسینز کرید والهالا، این بازی علاوه بر گیم پلی و داستان بسیار هیجان انگیز و جذاب توانسته گرافیکی بی نقص و عالی را به بازیکنان ارائه دهد. در این بازی توجه به جزئیات بسیار خوب رعایت شده و نکات ریز و درشت جالبی را میتوانید در باری مشاهده کنید. به طور مثال در جنگ ها هنگامی که روی برف کسی را میکشید و از ان فرد خون میرود از اطراف ان خون به دلیل گرمای بدن بخار بلند میشود و برف های دور خود را اب میکند یا اینکه هنگامی که با تبر خود دشمنانش را میکشد خون ان ها روی تبرش می افتد و هنگامی که میخواهد این تبر را کنار بگذارد ان خون را پاک میکند.

در خود بازی من به شخصه زیاد باگ ندیدم ولی یک سری اشتباهات انیمیشنی داخل بازی وجود داشت که با مرور زمان و اپدیت هایی که این بازی میشود این مشکل نیز رفع میشود پس نگران باگ و هنگ کردن بازی نباشید. در بخش دیگر به سراغ موسیقی این بازی میرویم که توانسته طرفداران بسیار زیادی را جذب خودش کند،موسیقی این بازی واقعا بر اساس اتفاقات همان بازی ساخته شده و بسیار روند بازی را جذاب تر میکند.

گیم پلی بازی نیز بسیار جذاب ساخته شده است و نبرد های هیجان انگیز و هدایت کردن یاران خود میتواند به بازیکن حس خوبی دهد. در جنگ ها شما میتوانید از ابزار های مختلفی از جمله تبر و شمشیر های گوناگون استفاده کنید که استفاده ی بجا از هر کدوم بسیار مهم است.

شما میتوانید این بازی را در ps4 pro با رزولوشن 1080p با کیفیت HDR بازی کنید و از ان لذت ببرید.

در جمع این بازی چه از لحاظ گرافیکی و چه گیم پلی واقعا در جایگاه خوبی قرار دارد و اگر فردی هستید که به بازی های مخفی کاری و پر از هیجان علاقه دارید تجربه کردن این بازی رو از دست ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *